TQ2SL-12V-Z | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | TQ2SL-12V-Z |
Beskrivning | RELAY TELECOM DPDT 2A 12V |
Tillverkarens standardleveranstid | 40 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Telekom Relä DPDT (2 Form C) Ytmontering |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | TQ2SL-12V-Z Modeller |
Kategori | Spoltyp Ej låsande |
Tillverkare Panasonic Electric Works | Termineringstyp Måsvinge |
Serie | Aktiveringsnivå spänning 9VDC |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Frigöringsnivå spänning 1,2VDC |
Artikelstatus Aktiv | Drifttid 4 ms |
Monteringstyp Ytmontering | Frånslagstid 4 ms |
Spolspänning 12VDC | Arbetstemperatur -40°C-85°C |
Kontaktform DPDT (2 Form C) | Kontaktmaterial Silvernickel (AgNi), guld (Au) |
Kontaktklassning (ström) 2 A | Godkännande myndighet cURus |
Switchspänning 125VAC, 220VDC - Max.. | Relätyp Telekom |
Last - Max. switchning 250VA, 440W | Spolresistans 1.03 kOhms |
Spolström 11.7 mA | Basproduktens nummer |