ERJ-12ZYJ271U | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | ERJ-12ZYJ271U |
Beskrivning | RES 270 OHM 5% 3/4W 2010 |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 270 Ohms ±5% 0,75W, 3/4W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) Automotive AEC-Q200 Tjock film |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | ERJ-12ZYJ271U Modeller |
Kategori | Egenskaper Automotive AEC-Q200 |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±200ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 2010 (metrisk 5025) |
Artikelstatus Inte för nya designer | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,028" (0,70mm) |