RMCP2010JT270R är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
TE Connectivity Passive Product
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Datablad
270 Ohms ±5% 1W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RMCP2010JT270R
DigiKeys produktnummer
RMCP2010JT270R-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCP2010JT270R
Beskrivning
RES 270 OHM 5% 1W 2010
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RMCP2010JT270R Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)