RPC2010JT270R är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
Direkt
Panasonic Industry
I lager: 10 840
Datablad
Similar
YAGEO
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
270 Ohms ±5% 0,75W, 3/4W Chipresistor 2010 (metrisk 5025) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
RPC2010JT270R
DigiKeys produktnummer
RPC2010JT270RTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPC2010JT270R
Beskrivning
RES 270 OHM 5% 3/4W 2010
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RPC2010JT270R Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,098" (5,00 x 2,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)