SZBZX84C51ET1G
DigiKeys produktnummer
488-SZBZX84C51ET1GTR-ND - Remsa och spole (TR)
488-SZBZX84C51ET1GCT-ND - Remsbit (CT)
488-SZBZX84C51ET1GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZBZX84C51ET1G
Beskrivning
DIODE ZENER 51V 225MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
52 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 51 V 225 mW ±6% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
EDA-/CAD-modeller
SZBZX84C51ET1G Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Tolerans
±6%
Inkapsling/låda
Effekt - max
225 mW
Impedans (max) (Zzt)
180 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 35.7 V