BZX84C51-7-F
DigiKeys produktnummer
BZX84C51-FDITR-ND - Remsa och spole (TR)
BZX84C51-FDICT-ND - Remsbit (CT)
BZX84C51-FDIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C51-7-F
Beskrivning
DIODE ZENER 51V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 51 V 300 mW ±6% Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 35.7 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
180 Ohms