BZX84-C51,215
DigiKeys produktnummer
1727-5037-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-5037-1-ND - Remsbit (CT)
1727-5037-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84-C51,215
Beskrivning
DIODE ZENER 51V 250MW TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 51 V 250 mW ±5% Ytmontering TO-236AB
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84-C51,215 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
180 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 35.7 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Effekt - max
250 mW