SZBZX84C51LT3
DigiKeys produktnummer
2156-SZBZX84C51LT3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZBZX84C51LT3
Beskrivning
DIODE ZENER 51V 225MW SOT23
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 51 V 225 mW ±6% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Förpackning
Bulk
Tolerans
±6%
Inkapsling/låda
Effekt - max
225 mW
Impedans (max) (Zzt)
180 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 35.7 V