SZBZX84C2V7ET1G är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
onsemi
I lager: 656 292
Datablad
Parametrisk ekvivalent
onsemi
I lager: 14 400
Datablad
Similar
Nexperia USA Inc.
Similar
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Nexperia USA Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 9
Dioder - zener 2.7 V 225 mW ±7% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
SZBZX84C2V7ET1G
DigiKeys produktnummer
SZBZX84C2V7ET1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
SZBZX84C2V7ET1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
SZBZX84C2V7ET1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZBZX84C2V7ET1G
Beskrivning
DIODE ZENER 2.7V 225MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
50 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SZBZX84C2V7ET1G Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±7%
Inkapsling/låda
Effekt - max
225 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1 V