BZX84-A2V7,215
DigiKeys produktnummer
1727-5600-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-5600-1-ND - Remsbit (CT)
1727-5600-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84-A2V7,215
Beskrivning
DIODE ZENER 2.7V 250MW TO236AB
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 2.7 V 250 mW ±1% Ytmontering TO-236AB
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84-A2V7,215 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±1%
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Effekt - max
250 mW