SZBZX84C2V7LT1G | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SZBZX84C2V7LT1G |
Beskrivning | DIODE ZENER 2.7V 250MW SOT23-3 |
Tillverkarens standardleveranstid | 50 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 2.7 V 250 mW ±7% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | SZBZX84C2V7LT1G Modeller |
Kategori | Ström - läckström @ Vr 20 µA @ 1 V |
Tillv. | Spänning - fram (Vf) (max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Serie | Arbetstemperatur -65°C-150°C (TJ) |
Tolerans ±7% | Inkapsling/låda |
Effekt - max 250 mW | Leverantörens enhetsförpackning SOT-23-3 (TO-236) |
Impedans (max) (Zzt) 100 Ohms | Basproduktens nummer |