SZBZX84B6V2LT1G är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Panjit International Inc.
I lager: 4 956
Datablad
Similar
Central Semiconductor Corp
I lager: 4 268
Datablad
Central Semiconductor Corp
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Dioder - zener 6.2 V 250 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
SZBZX84B6V2LT1G
DigiKeys produktnummer
SZBZX84B6V2LT1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
SZBZX84B6V2LT1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
SZBZX84B6V2LT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZBZX84B6V2LT1G
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 250MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
50 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
SZBZX84B6V2LT1G Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
250 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms