DDZX6V2B-7
DigiKeys produktnummer
DDZX6V2BDITR-ND - Remsa och spole (TR)
DDZX6V2BDICT-ND - Remsbit (CT)
DDZX6V2BDIDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DDZX6V2B-7
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 6.2 V 300 mW ±3% Ytmontering SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DDZX6V2B-7 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
500 nA @ 4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±3%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
300 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
7 Ohms