BZX84B6V2-AU_R1_000A1
DigiKeys produktnummer
3757-BZX84B6V2-AU_R1_000A1TR-ND - Remsa och spole (TR)
3757-BZX84B6V2-AU_R1_000A1CT-ND - Remsbit (CT)
3757-BZX84B6V2-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B6V2-AU_R1_000A1
Beskrivning
DIODE ZENER 6.2V 410MW SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 6.2 V 410 mW ±1,94% Ytmontering SOT-23
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 4 V
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±1,94%
Inkapsling/låda
Effekt - max
410 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms