NVMFS015N10MCLT1G
DigiKeys produktnummer
488-NVMFS015N10MCLT1GTR-ND - Remsa och spole (TR)
488-NVMFS015N10MCLT1GCT-ND - Remsbit (CT)
488-NVMFS015N10MCLT1GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NVMFS015N10MCLT1G
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 10.5A/54A 5DFN
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 10,5A (Ta), 54A (Tc) 3W (Ta), 79W (Tc) Ytmontering 5-DFN (5x6) (8-SOFL)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NVMFS015N10MCLT1G Modeller
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
19 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1338 pF @ 50 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
3W (Ta), 79W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Teknologi
Grad
Automotive
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Monteringstyp
Ytmontering
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4,5V, 10V
Leverantörens enhetsförpackning
5-DFN (5x6) (8-SOFL)
Rds On (max) @ Id, Vgs
12,2mOhm vid 14A, 10V
Inkapsling/låda
Vgs(th) (Max) @ Id
2,2V vid 282µA