FGH30T65UPDT-F155 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
IXYS
I lager: 0
Datablad
Similar
IXYS
I lager: 0
Datablad
STMicroelectronics
IGBT Trench Field Stop 650 V 60 A 250 W Genomgående hål TO-247-3
FGH30T65UPDT-F155
DigiKeys produktnummer
FGH30T65UPDT-F155-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FGH30T65UPDT-F155
Beskrivning
IGBT TRENCH FS 650V 60A TO-247-3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
FGH30T65UPDT-F155 Modeller
Kategori
Ingångstyp
Standard
Tillverkare
onsemi
Gateladdning
155 nC
Förpackning
Rör
Td (på/av) @ 25°C
22ns/139ns
Artikelstatus
Föråldrad
Testvillkor
400V, 30A, 8Ohm, 15V
IGBT-typ
Trench Field Stop
Omvänd återhämtningstid (trr)
43 ns
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
650 V
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Ström - kollektor (Ic) (max)
60 A
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kollektor, pulserad (Icm)
90 A
Inkapsling/låda
TO-247-3
Vce(på) (Max) @ Vge, Ic
2,3V vid 15V, 30A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247-3
Effekt - max
250 W