STGWA30M65DF2 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
STMicroelectronics
I lager: 598
Datablad
Similar
IXYS
I lager: 0
Datablad
Similar
IXYS
I lager: 0
IGBT Trench Field Stop 650 V 60 A 258 W Genomgående hål TO-247 långa ledare
Traction Inverter Power Stages in Electric Vehicles
STGWA30M65DF2
DigiKeys produktnummer
497-15842-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STGWA30M65DF2
Beskrivning
IGBT TRENCH FS 650V 60A TO247
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
STGWA30M65DF2 Modeller
Gateladdning
80 nC
Förpackning
Rör
Td (på/av) @ 25°C
31,6ns/115ns
Artikelstatus
Aktiv
Testvillkor
400V, 30A, 10Ohm, 15V
IGBT-typ
Trench Field Stop
Omvänd återhämtningstid (trr)
140 ns
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
650 V
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Ström - kollektor (Ic) (max)
60 A
Ström - kollektor, pulserad (Icm)
120 A
Inkapsling/låda
TO-247-3
Vce(på) (Max) @ Vge, Ic
2V vid 15V, 30A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247 långa ledare
Effekt - max
258 W