BZX84C5V1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 305 906
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 3 133
Datablad
I lager: 563
Uppgradering
Diodes Incorporated
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Diodes Incorporated
Diotec Semiconductor
Central Semiconductor Corp
Dioder - zener 5.1 V 350 mW ±6% Ytmontering SOT-23-3
BZX84C5V1
DigiKeys produktnummer
BZX84C5V1FSTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C5V1
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 350MW SOT23
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
350 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms