BZX84C5V1
DigiKeys produktnummer
4878-BZX84C5V1TR-ND - Remsa och spole (TR)
4878-BZX84C5V1CT-ND - Remsbit (CT)
4878-BZX84C5V1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C5V1
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 300 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84C5V1 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-50°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - max
300 mW