BZX84C5V1
DigiKeys produktnummer
5245-BZX84C5V1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C5V1
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 300 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84C5V1 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Förpackning
Band (byggindustri)
Arbetstemperatur
-50°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - max
300 mW