BZX84C3V6
DigiKeys produktnummer
4878-BZX84C3V6TR-ND - Remsa och spole (TR)
4878-BZX84C3V6CT-ND - Remsbit (CT)
4878-BZX84C3V6DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C3V6
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 300MW SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.6 V 300 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZX84C3V6 Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-50°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - max
300 mW