BZX84C15 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 65 195
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 3 501
Datablad
Similar
I lager: 68
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Panjit International Inc.
Comchip Technology
Dioder - zener 15 V 350 mW ±6% Ytmontering SOT-23-3
BZX84C15
DigiKeys produktnummer
BZX84C15FSTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C15
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 350MW SOT23
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BZX84C15 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 10.5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±6%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
350 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms