SZBZX84C15LT1G
DigiKeys produktnummer
SZBZX84C15LT1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
SZBZX84C15LT1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
SZBZX84C15LT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZBZX84C15LT1G
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 250MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
52 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 15 V 250 mW ±6% Ytmontering SOT-23-3 (TO-236)
EDA-/CAD-modeller
SZBZX84C15LT1G Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 10.5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Tolerans
±6%
Inkapsling/låda
Effekt - max
250 mW
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms