LY2-AC220/240
DigiKeys produktnummer
Z2878-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LY2-AC220/240
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 240VAC Spiral För uttag
Aktiveringsnivå spänning
192VAC
Förpackning
Tråg
Frigöringsnivå spänning
72VAC
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Kontaktklassning (ström)
10 A
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2500VA, 1250W
Spolresistans
18.79 kOhms
Spolström
4.6 mA