LY2-AC110/120
LY2-AC110/120
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
LY2-AC110/120
DigiKeys produktnummer
Z786-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LY2-AC110/120
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 120VAC Spiral För uttag
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Instickning
Serie
Aktiveringsnivå spänning
96VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
36VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
25 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
25 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silverlegering
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, TUV, UR
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2500VA, 1250W
Spolresistans
4.43 kOhms
Spolström
9.2 mA