G7SA4A2BDC24BYOMZ
DigiKeys produktnummer
236-G7SA4A2BDC24BYOMZ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
G7SA4A2BDC24BYOMZ
Beskrivning
RELAY SAFETY 6PST 6A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Säkerhetsreläer 6PST-NO/NC (4 Form A, 2 Form B) 24VDC Spolar Sockelmonterad, hålmonterad
Kategori
Termineringstyp
PC-stift, Plug In
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Serie
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Förpackning
Bulk
Drifttid
20 ms
Artikelstatus
Aktiv
Frånslagstid
20 ms
Monteringstyp
Sockelmonterad, hålmonterad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spolspänning
24VDC
Kontaktmaterial
Silver (Ag), guld (Au)
Kontaktform
6PST-NO/NC (4 Form A, 2 Form B)
Spolström
20.8 mA
Kontaktklassning (ström)
6 A
Spoleffekt
500mW
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Spolresistans
1.152 kOhms