G7SA-5A1B-DC24
DigiKeys produktnummer
Z2944-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
G7SA-5A1B-DC24
Beskrivning
RELAY SAFETY 6PST 6A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Säkerhetsreläer 6PST-NO/NC (5 Form A, 1 Form B) 24VDC Spolar Sockelmonterad, hålmonterad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
G7SA-5A1B-DC24 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Termineringstyp
PC-stift, Plug In
Tillverkare
Omron Automation and Safety
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Serie
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Förpackning
Bulk
Drifttid
20 ms
Artikelstatus
Aktiv
Frånslagstid
10 ms
Monteringstyp
Sockelmonterad, hålmonterad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spolspänning
24VDC
Kontaktmaterial
Silver (Ag), guld (Au)
Kontaktform
6PST-NO/NC (5 Form A, 1 Form B)
Spolström
20.8 mA
Kontaktklassning (ström)
6 A
Spoleffekt
500mW
Switchspänning
250VAC, 125VDC - Max..
Spolresistans
1.15 kOhms