UPW1H181MPD6TD är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Würth Elektronik
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Würth Elektronik
I lager: 497
Datablad
TDK
I lager: 0
Surge
180 µF 50 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UPW1H181MPD6TD
DigiKeys produktnummer
493-11822-1-ND - Remsbit (CT)
493-11822-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UPW1H181MPD6TD
Beskrivning
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL TH
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
UPW1H181MPD6TD Modeller
Rippelström @ låg frekvens
552.5 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
850 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Inte för nya designer
Impedans
119 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spänning - märkt
50 V
Höjd - monterad (max)
0,689" (17,50mm)
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C