B41858C6187M000 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Chemi-Con
I lager: 3 375
Datablad
180 µF 50 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 175mOhm vid 10kHz 5000tim vid 105°C
B41858C6187M000
DigiKeys produktnummer
B41858C6187M000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B41858C6187M000
Beskrivning
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
B41858C6187M000 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Tillv.
Polarisering
Polär
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
778 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
160 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spänning - märkt
50 V
Höjd - monterad (max)
0,669" (17,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
175mOhm vid 10kHz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C