ELXZ500ELL181MJ16S
DigiKeys produktnummer
565-ELXZ500ELL181MJ16S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ELXZ500ELL181MJ16S
Beskrivning
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
180 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ELXZ500ELL181MJ16S Modeller
Kategori
Klassificeringar
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
340 mA @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
850 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
130 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spänning - märkt
50 V
Höjd - monterad (max)
0,689" (17,50mm)
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C