RXW181M1HBK-1016S är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Würth Elektronik
I lager: 497
Datablad
180 µF 50 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 6000tim vid 105°C
RXW181M1HBK-1016S
DigiKeys produktnummer
4403-RXW181M1HBK-1016S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RXW181M1HBK-1016S
Beskrivning
CAP ALUM 50V POLAR
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
425 mA @ 120 Hz
Förpackning
Påse
Rippelström @ hög frekvens
850 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
119 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spänning - märkt
50 V
Höjd - monterad (max)
0,689" (17,50mm)
Livslängd @ temp.
6000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C