UPW1H181MPD6TD | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | UPW1H181MPD6TD |
Beskrivning | CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL TH |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 180 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | UPW1H181MPD6TD Modeller |
Kategori | Polarisering Polär |
Tillv. | Tillämpningar |
Serie | Rippelström @ låg frekvens 552.5 mA @ 120 Hz |
Förpackning Remsbit (CT) Remsa och låda (TB) | Rippelström @ hög frekvens 850 mA @ 100 kHz |
Artikelstatus Inte för nya designer | Impedans 119 mOhms |
Kapacitans | Ledaravstånd 0,197" (5,00mm) |
Tolerans ±20% | Storlek/dimension 0,394" diam. (10,00mm) |
Spänning - märkt 50 V | Höjd - monterad (max) 0,689" (17,50mm) |
Livslängd @ temp. 5000tim vid 105°C | Monteringstyp |
Arbetstemperatur -55°C-105°C | Inkapsling/låda Radial, kapslad |