UPW1E221MPD1TD är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nichicon
I lager: 3 454
Datablad
Uppgradering
Würth Elektronik
I lager: 1 887
Datablad
Parametrisk ekvivalent
CORNELL DUBILIER KNOWLES
Würth Elektronik
Surge
I lager: 982
220 µF 25 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 3000tim vid 105°C
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UPW1E221MPD1TD
DigiKeys produktnummer
493-11673-1-ND - Remsbit (CT)
493-11673-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UPW1E221MPD1TD
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
UPW1E221MPD1TD Modeller
Rippelström @ låg frekvens
360.75 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Impedans
117 mOhms
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)
Spänning - märkt
25 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-55°C-105°C