UPW1E221MPD1TA
DigiKeys produktnummer
493-17418-1-ND - Remsbit (CT)
493-17418-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UPW1E221MPD1TA
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL TH
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 25 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 3000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UPW1E221MPD1TA Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
360.75 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Impedans
117 mOhms
Artikelstatus
Inte för nya designer
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)
Spänning - märkt
25 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-55°C-105°C