RXW221M1EBK-0811S
DigiKeys produktnummer
4403-RXW221M1EBK-0811S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RXW221M1EBK-0811S
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 25 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ hög frekvens
555 mA @ 100 kHz
Förpackning
Bulk
Impedans
117 mOhms
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)
Spänning - märkt
25 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-55°C-105°C