GYC1V470MCQ1GS är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 3 763
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Chemi-Con
I lager: 241
Datablad
Chemi-Con
I lager: 240
Taiyo Yuden
I lager: 0
47 µF 35 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 60mOhm 2000tim vid 135°C
Doctor Capacitor® Episode Nine: You Callin' Me?
Doctor Capacitor® Episode Seven: What's In The Mail, Doc?
GYC1V470MCQ1GS
DigiKeys produktnummer
GYC1V470MCQ1TR-ND - Remsa och spole (TR)
GYC1V470MCQ1CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GYC1V470MCQ1GS
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 35V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-135°C
Tillverkare
Nichicon
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Rippelström @ låg frekvens
210 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
1.4 A @ 100 kHz
Typ
Hybrid
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
47 µF
Höjd - monterad (max)
0,240" (6,10mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,260" x B 0,260" (6,60 x 6,60mm)
Spänning - märkt
35 V
Monteringstyp
Ytmontering
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Livslängd @ temp.
2000tim vid 135°C