RAHVX470M1GDC8002 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 3 763
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Nichicon
I lager: 0
Datablad
Chemi-Con
I lager: 241
Chemi-Con
I lager: 240
47 µF 35 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 60mOhm 2000tim vid 135°C
RAHVX470M1GDC8002
DigiKeys produktnummer
587-RAHVX470M1GDC8002TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RAHVX470M1GDC8002
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 35V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
36 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RAHVX470M1GDC8002 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-135°C
Tillverkare
Taiyo Yuden
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Egenskaper
Anti-vibrations
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ låg frekvens
90 mA @ 120 Hz
Typ
Hybrid
Rippelström @ hög frekvens
900 mA @ 100 kHz
Kapacitans
47 µF
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,240" (6,10mm)
Spänning - märkt
35 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,260" x B 0,260" (6,60 x 6,60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm
Monteringstyp
Ytmontering
Livslängd @ temp.
2000tim vid 135°C