HHXE350GRA470MF61G
DigiKeys produktnummer
565-HHXE350GRA470MF61GTR-ND - Remsa och spole (TR)
565-HHXE350GRA470MF61GCT-ND - Remsbit (CT)
565-HHXE350GRA470MF61GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HHXE350GRA470MF61G
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 35V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µF 35 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 60mOhm 2000tim vid 135°C
Arbetstemperatur
-55°C-135°C
Tillverkare
Chemi-Con
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Egenskaper
Anti-vibrations
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ låg frekvens
140 mA @ 120 Hz
Typ
Hybrid
Rippelström @ hög frekvens
1.4 A @ 100 kHz
Kapacitans
47 µF
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,240" (6,10mm)
Spänning - märkt
35 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,260" x B 0,260" (6,60 x 6,60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm
Monteringstyp
Ytmontering
Livslängd @ temp.
2000tim vid 135°C