GWC1H151MCO1GS
DigiKeys produktnummer
GWC1H151MCO1GTR-ND - Remsa och spole (TR)
493-GWC1H151MCO1GSCT-ND - Remsbit (CT)
493-GWC1H151MCO1GSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GWC1H151MCO1GS
Beskrivning
50V 150F HYBRID POLYMER CHIP CHI
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 µF 50 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 17mOhm 4000tim vid 135°C
Kategori
Livslängd @ temp.
4000tim vid 135°C
Tillverkare
Nichicon
Arbetstemperatur
-55°C-135°C
Serie
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ låg frekvens
750 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
5 A @ 100 kHz
Typ
Hybrid
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
150 µF
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,406" x B 0,406" (10,30 x 10,30mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringstyp
Ytmontering
ESR (Equivalent Series Resistance)
17mOhm