B12B-PH-K-S(LF)(SN)
B12B-PH-K-S(LF)(SN)
B12B-PH-K-S
DigiKeys produktnummer
455-1714-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B12B-PH-K-S
Beskrivning
CONN HEADER VERT 12POS 2MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 12 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
B12B-PH-K-S Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,130" (3,30mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,134" (3,40mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,333" (8,45mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,236" (6,00mm)
Kontaktmaterial
Mässing
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Strömklassning (Ampere)
2A
Monteringstyp
Spänningsvärde
100V
Terminering
Tryckmontering, lödning
Sammankopplade stackhöjder
8mm