PZU84-B5V1R är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
I lager: 371
I lager: 260
Rohm Semiconductor
Rohm Semiconductor
I lager: 7
I lager: 704
Dioder - zener 5.1 V 250 mW ±2% Ytmontering TO-236AB
PZU84-B5V1R
DigiKeys produktnummer
1727-PZU84-B5V1RTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PZU84-B5V1R
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 250MW TO236AB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 1.5 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Tolerans
±2%
Effekt - max
250 mW