BZX84-B5V1-QVL
DigiKeys produktnummer
1727-BZX84-B5V1-QVLTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84-B5V1-QVL
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 250MW TO236AB
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 250 mW ±2% Ytmontering TO-236AB
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
250 mW
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms