BZX84B5V1-HE3_A-08
DigiKeys produktnummer
112-BZX84B5V1-HE3_A-08TR-ND - Remsa och spole (TR)
112-BZX84B5V1-HE3_A-08CT-ND - Remsbit (CT)
112-BZX84B5V1-HE3_A-08DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84B5V1-HE3_A-08
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOT23-3
Tillverkarens standardleveranstid
41 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 300 mW ±2% Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW