PSMN3R7-100BSEJ är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 2 849
Datablad
Similar
Texas Instruments
I lager: 103
Datablad
Similar
Infineon Technologies
I lager: 0
Panjit International Inc.
I lager: 862
Rohm Semiconductor
I lager: 605
STMicroelectronics
I lager: 49
Toshiba Semiconductor and Storage
N-kanal 100 V 120 A (Tc) 405W (Tc) Ytmontering D2PAK
PSMN3R7-100BSEJ
DigiKeys produktnummer
1727-PSMN3R7-100BSEJTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PSMN3R7-100BSEJCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PSMN3R7-100BSEJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN3R7-100BSEJ
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 120A D2PAK
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PSMN3R7-100BSEJ Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
246 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
16370 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
405W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
3,95mOhm vid 25A, 10V