PMEG4005CEJ-QX
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG4005CEJ-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG4005CEJ-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG4005CEJ-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG4005CEJ-QX
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOD323F
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 500mA Ytmontering SOD-323F
Kategori
Omvänd återhämtningstid (trr)
1.8 ns
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
8 µA @ 40 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
24pF vid 1V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Teknologi
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Monteringstyp
Ström - likriktat medelvärde (Io)
500mA
Inkapsling/låda
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
640 mV @ 500 mA
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323F
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Arbetstemperatur - koppling
150°C