PMEG4005CEJX | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PMEG4005CEJX |
Beskrivning | DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOD323F |
Tillverkarens standardleveranstid | 26 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder 40 V 500mA Ytmontering SOD-323F |
Datablad | Datablad |
Kategori | Ström - läckström @ Vr 8 µA @ 40 V |
Tillv. | Kapacitans @ Vr, F 24pF vid 1V, 1MHz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Grad Automotive |
Artikelstatus Aktiv | Godkännande AEC-Q101 |
Teknologi | Monteringstyp |
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max) 40 V | Inkapsling/låda |
Ström - likriktat medelvärde (Io) 500mA | Leverantörens enhetsförpackning SOD-323F |
Spänning - fram (Vf) (max) @ If 640 mV @ 500 mA | Arbetstemperatur - koppling 150°C (max.) |
Hastighet Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io) | Basproduktens nummer |