ASMDC185F/33-2
DigiKeys produktnummer
F9961TR-ND - Remsa och spole (TR)
F9961CT-ND - Remsbit (CT)
F9961DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ASMDC185F/33-2
Beskrivning
PTC RESET FUSE 33V 1.85A 2SMD
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 33V 1.85 A Ih Ytmontering 2-SMD
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ASMDC185F/33-2 Modeller
Kategori
Tid till utlösning
2.5 s
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
50 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
150 mOhms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q200
Typ
Polymer
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - max
33V
Inkapsling/låda
2-SMD
Ström - hållström (Ih) (max)
1.85 A
Storlek/dimension
L 0,295" x B 0,201" (7,50 x 5,10mm)
Ström - trippning (It)
3.7 A
Tjocklek (max)
0,028" (0,71mm)
Ström - max
40 A