AQ36CANA-02HTG
DigiKeys produktnummer
18-AQ36CANA-02HTGTR-ND - Remsa och spole (TR)
18-AQ36CANA-02HTGCT-ND - Remsbit (CT)
18-AQ36CANA-02HTGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AQ36CANA-02HTG
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 67VC SOT233
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
67V (Typ) Klämma 8A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Effekt - toppuls
500W
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Serie
Kapacitans @ frekvens
23pF vid 1MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TA)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
2
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
36V (max.)
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spänning - genombrott (min)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
67V (Typ)
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
8A (8/20µs)