PMEG100T10ELR-QX
DigiKeys produktnummer
1727-PMEG100T10ELR-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-PMEG100T10ELR-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-PMEG100T10ELR-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PMEG100T10ELR-QX
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SOD123W
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 1A Ytmontering SOD-123W
Kategori
Ström - läckström @ Vr
900 nA @ 100 V
Tillv.
Kapacitans @ Vr, F
125pF vid 1V, 1MHz
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Inkapsling/låda
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123W
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
750 mV @ 1 A
Arbetstemperatur - koppling
175°C
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)