PHPT61010NYX | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PHPT61010NYX |
Beskrivning | TRANS NPN 100V 10A LFPAK56 |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Transistorer - Bipolära (BJT) - enkla NPN 100 V 10 A 145MHz 1.5 W Ytmontering LFPAK56, Power-SO8 |
Datablad | Datablad |
Kategori | Effekt - max 1.5 W |
Tillv. | Frekvens - övergång 145MHz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur 175°C (TJ) |
Artikelstatus Aktiv | Grad Automotive |
Transistortyp | Godkännande AEC-Q100 |
Ström - kollektor (Ic) (max) 10 A | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max) 100 V | Inkapsling/låda SC-100, SOT-669 |
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic 370mV vid 1A, 10A | Leverantörens enhetsförpackning LFPAK56, Power-SO8 |
Ström - kollektorgräns (max) 100nA | Basproduktens nummer |
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce 150 vid 500mA, 2V |